Przejdź do treści

Polska ustanawia nowy rekord w ilości medali na międzynarodowej olimpiadzie pszczelarskiej

Informacje, 27 sierpnia 2022 11:39

Organizowana w tym roku w Stambule Apimondia, to wydarzenie przyciągające pszczelarzy z całego świata. W kongresie udział wzięli również przedstawiciele Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń.

Wśród branżowych targów oraz wykładów prowadzonych przez ekspertów światowej klasy, co dwa lata reprezentanci różnych krajów mają okazję powalczyć o złote medale w kilkunastu pszczelarskich kategoriach.

W tym roku po raz kolejny o Polsce mówił cały świat. Choć łącznie z Turcji nasi rodacy przywieźli aż 12 medali, najcenniejszymi z nich okazały się te za innowacyjne urządzenie, fotografię pszczelarską, książkę edukacyjną dla dzieci oraz kosmetyki na bazie produktów pszczelich. Polskie pszczelarstwo zatem po raz kolejny zostaje docenione na międzynarodowej arenie.

– Jadąc na tegoroczny Międzynarodowy Kongres Pszczelarski Apimondia do Istambułu z naszymi propozycjami konkursowymi mieliśmy oczywiście nadzieje medalowe, ale 12 krążków to powód do nieopisanej radości i dumy. Na 4 poprzednich Apimondiach, w których uczestniczyliśmy, przypadło nam w udziale w sumie 14 medali – tym razem na jednym tylko wydarzeniu zdobyliśmy ich aż 12! Bardzo jesteśmy wdzięczni za takie wyróżnienie. Obiecujemy nie usiąść na laurach i na Apimondii w chilijskim Santiago powalczyć równie mocno! – czytamy na profilu FB przedsiębiorstwa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. p, Źródło: Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. K.​

Podziel się
Skip to content