Przejdź do treści

Policyjna interwencja wobec nietrzeźwych rodziców

Informacje, 16 października 2023 10:14

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach podjęli interwencję wobec 48-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze oraz 34-letniej mieszkanki Brzeszcz. Oboje będąc pod wpływem alkoholu mieli pod opieką swoje dzieci z innych związków.

W sobotę (14.10.2023) tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112, otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych Brzeszczach. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 48-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, jego 34-letnią konkubinę oraz dwóch małoletnich chłopców w wieku 5 i 10 lat. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,8 promila alkoholu, natomiast z uwagi na stan upojenia alkoholowego, policjanci odstąpili od badania kobiety.

Małoletni trafili pod opiekę rodzin, natomiast wobec ich rodziców wszczęte zostało postępowanie, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia małoletnich, nad którymi mieli obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu małoletnich o zdarzeniu powiadomiony zostanie Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Ponadto policjanci odrębny wniosek przekażą do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuścili się rodzice małoletnich, może świadczyć o ich uzależnieniu od alkoholu.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content