Przejdź do treści

Policyjna akcja „PRĘDKOŚĆ”

Informacje, 05 lipca 2017 10:35

​Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych jest główną przyczyną wypadków drogowych. W związku z powyższym 03 lipca br. na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzono nasilone działania policyjne celem zapobiegania wypadkom drogowym spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwolona prędkość.

Podziel się

Podczas akcji skontrolowano 94 pojazdy;

– liczba ujawnionych przekroczeń prędkości 87;
– liczba nałożonych mandatów 81;
– zatrzymano 2 prawa jazdy;

Policjanci w Andrychowie na ul. Krakowskiej zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Mercedes-Benz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, decyzją wydaną przez Starostę Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścił się przestępstwa z art. 180a Kodeksu Karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Ponadto w Sułkowicach na ul. Beskidzkiej funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który poruszał się rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 2 promili.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content