Przejdź do treści

Policyjna akcja – Alkohol i narkotyki

Informacje, 18 sierpnia 2023 12:21

16 sierpnia w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w ramach działań wojewódzkich przeprowadzali działania pn. „Alkohol i Narkotyki”.

policjanci-kierują-ruchem

W ciągu trzech godzin działań przebadali pod kątem stanu trzeźwości 858 kierujących, Ujawniając dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.
Pierwszy nietrzeźwy godz. 7:22 w Ryczowie na ul. Jana Pawła II kierujący samochodem ciężarowym marki Scania – 0,32mg/l.
Drugi nietrzeźwy godz. 9:00 w Andrychowie na ul. Głowackiego kierujący samochodem marki Skoda – 1,09mg/l jak się okazało w trakcie kontroli kierujący nie posiadał prawa jazdy gdyż zostało mu zatrzymane dwa dni wcześniej również za jazdę w stanie nietrzeźwości.


Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.
Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content