Przejdź do treści

Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” w powiecie wadowickim

Informacje, 10 października 2023 11:10

Policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy przeprowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”, w trakcie których wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego.

„Alkohol i narkotyki” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających i przez to zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Podczas prowadzonych wczoraj (9 października br.), wojewódzkich działań „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu wadowickiego, policjanci przebadali łącznie 1315 kierowców.

W konsekwencji zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. Kierujący samochodem Kia został zatrzymany do kontroli w Witanowicach. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,67 promila. Mieszkaniec powiatu oświęcimskiego stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Przypominamy, że niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content