Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał w Sułkowicach nietrzeźwego kierowcę

Informacje, 21 stycznia 2021 11:26

52-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policjant Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej w czasie wolnym od służby przeprowadził skuteczną interwencję,  w trakcie której wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (14.01.2021) w Sułkowicach w gminie Andrychów. Tuż przed godziną 08.00 policjant siedząc w samochodzie na parkingu sklepowym zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do skody, a następnie usiadł za kierownicą i odpalił silnik.

Wtedy funkcjonariusz błyskawicznie podbiegł do pojazdu i po upewnieniu się, że mężczyzna jest nietrzeźwy ,wyjął  kluczyki ze stacyjki, po czym dokonał jego zatrzymania. Następnie  nietrzeźwego przekazał patrolowi z andrychowskiego komisariatu Policji. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że  52-letni mieszkaniec gminy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,50 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content