Przejdź do treści

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Informacje, 23 sierpnia 2023 12:10

Mundurowi wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo, m.in. wobec nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się policjant z Posterunku Policji w Brzeźnicy, który po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego fiatem, który stwarzał realne zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.08 br.) około godziny 19:25 w Zatorze na ulicy Kongresowej. Policjant, który właśnie wracał z wakacji do domu zauważył, jak jadący przed nim kierowca fiata, porusza się po drodze tak zwanym „zygzakiem”.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierujący może być pod działaniem alkoholu, uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy fiata, odebrał mu kluczyki od samochodu i powiadomił najbliższą jednostkę Policji.
Jak się później okazało 49-latek, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego był kompletnie pijany, jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w samochodzie przewoził pasażerkę, którą naraził na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.


Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, teraz odpowie przed Sądem za czyn z art. 178a§1 kk, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa.


Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić najbliższą jednostkę policji – również anonimowo, dzwoniąc pod 112.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content