Przejdź do treści

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, który w miejscu publicznym strzelał z wiatrówki

Informacje, 14 listopada 2023 11:10

Wczoraj (13.11.2023) tuż po godzinie 13 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące mężczyzny, który idąc przez plac Pokoju w Oświęcimiu strzela z pistoletu na kulki. Z relacji zgłaszającego wynikało, również że mężczyzna kieruje się w stronę ulicy Szpitalnej.

Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi. Na podstawie rysopisu podanego przez zgłaszającego oraz kierunku, w którym się poruszał, mundurowi szybko zlokalizowali, a następnie zatrzymali agresora. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna posiadał przy sobie pistolet przypominający broń palną, zasilany dwutlenkiem węgla, magazynek z kilkunastoma metalowymi kulkami o kalibrze 4,5 mm oraz pojemnik wypełniony metalowymi kulkami. Przedmioty zostały zabezpieczone, natomiast ich posiadacz trafił do pomieszczeń zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem, iż sprawca swoim zachowaniem naraził osoby postronne na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia oraz zniszczenia mienia.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który zauważył niebezpieczeństwo i natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego spostrzegawczości i rozsądkowi sprawca został szybko zatrzymany.

Widzisz? Reaguj na duże zagrożenia i drobne zdarzenia. O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia, czy też inne niebezpieczne zdarzenia apelujemy do wszystkich mieszkańców. Aby powiadomić służby wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content