Przejdź do treści

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Informacje, 07 listopada 2023 10:14

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy po spożyciu alkoholu wsiedli na swoje rowery. 53-latek z Przeciszowa miał w organizmie 1,1 promila alkoholu, natomiast 28-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie, aż 3,2 promila alkoholu.

pijani rowerzyści

W niedzielę (5.11.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 19 na ulicy Pszczyńskiej zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 28-letni obywatel Ukrainy wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 3,2 promila alkoholu.

Wczoraj (6.11.2023) rano policjanci patrolowali rejon gminy Zator. O godzinie 9 jadąc ulicą Centralną w Łowiczkach do kontroli drogowej zatrzymali rowerzystę, który nie trzymał prostego toru jazdy. Okazało się, że jest to 53 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj na rower. Widzisz nietrzeźwego rowerzystę – reaguj.
Apelujemy do rowerzystów, aby nigdy nie wsiadali na rower po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą nietrzeźwego rowerzystę, prosimy o natychmiastową reakcję poprzez zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content