Przejdź do treści

Policjanci z drogówki wypatrzyli skradzioną mazdę oraz sprawcę kradzieży

Informacje, 25 sierpnia 2022 14:09

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcimskiej Komendy Policji podczas służby zauważyli mazdę pochodzącą z kradzieży. Następnie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali sprawcę kradzieży, który spał w innym samochodzie.

W miniony poniedziałek (22.08.2022) rano policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.

Tuż po godzinie 7 przejeżdżając ulicą Jasieńskiego w Malcu na przydrożnym parkingu zauważyli mazdę 323, pasującą do opisu samochodu poszukiwanego od 10 sierpnia br. kiedy to pojazd został skradziony sprzed jednego z domów w gminie Kęty. Obok mazdy stał samochód marki Renault z zaparowanymi szybami. Mundurowi natychmiast sprawdzili numery rejestracyjne obu aut ustalając, że tablice rejestracyjne mazdy pochodziły z kradzieży dokonanej kilka dni temu na terenie Brzeszcz. O odnalezieniu pojazdu podobnego do pochodzącego z kradzieży policjanci powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowy patrol z Komisariatu Policji w Kętach. Funkcjonariusze wspólnie, zachowując szczególną ostrożność jednocześnie przystąpili do sprawdzenia obu pojazdów. Jak się okazało w maździe nie było żadnej osoby, natomiast w renault spał 27 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Podczas jego przeszukania policjanci odnaleźli kluczyki do mazdy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji, natomiast samochody zostały zabezpieczone. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze zebrali dowody na podstawie których przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży samochodu oraz kradzieży tablic rejestracyjnych.

Aktualnie kryminalni sprawdzają czy mężczyzna miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi, a także właściciela samochodu marki Renault, ponieważ pojazd w ostatnim okresie czasu zmieniał właścicieli lecz nie został przerejestrowany. Za kradzież tablic rejestracyjnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież samochodu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content