Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Policjanci uratowali życie kobiety i zapobiegli wybuchowi gazu

Informacje, 27 października 2020 12:00

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach - starszy sierżant Tomasz Ratusznik oraz sierżant Mateusz Płonka podjęli skuteczne działania, dzięki czemu zapobiegli wybuchowi gazu w budynku jednorodzinnym, ratując tym samym życie 41-letniej kobiecie.

Jak poinformowała Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim, w piątkowy wieczór, 23 października, funkcjonariusze, jak co dzień, pełnili służbę pilnując bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Kęty. Tuż przed godziną 19.00 otrzymali zgłoszenie, aby pilnie udać się do jednej z miejscowości w gminie, gdzie kobieta przebywająca sama w domu miała myśli samobójcze i aktualnie nie odbierała telefonu od znajomej. – Mundurowi szybko zlokalizowali posesję. Dom był zamknięty i nie paliły się w nim żadne światła. Taka sytuacja jednak nie uspokoiła funkcjonariuszy. Chcąc dostać się do wnętrza posesji, policjanci zauważyli pękniętą szybę w oknie piwnicy, a kiedy podeszli bliżej wyczuli zapach gazu. Nie tracąc ani chwili, zachowując względy bezpieczeństwa wyjęli pękniętą szybę, po czym dostali się do wnętrza budynku. Błyskawicznie dotarli do kuchni, gdzie zakręcili kurki od kuchenki gazowej. Następnie otworzyli okna i zaczęli poszukiwać kobiety – relacjonuje Jurecka. – Nieprzytomną 41-latkę odnaleźli w jednym z pomieszczeń. Wynieśli ją na zewnątrz budynku i udzielili pierwszej pomocy. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe oraz strażacy, którzy podali kobiecie tlen – dodaje.

Kobieta odzyskała przytomność, lecz ze względu na zły stan zdrowia, pod opieką ratowników medycznych trafiła do jednego ze śląskich szpitali.

Policja przypomina – jeśli jesteś w kryzysie, pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe pomóc.

W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić, uzyskując w zamian fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content