Przejdź do treści

Policjanci uratowali psiaka, a z pomocą internautów odnaleźli jego właściciela

Informacje, 28 listopada 2022 10:36

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji uratowali psiaka, który wpadł do lodowatej wody. Mundurowi ogrzali, nakarmili i napoili czworonoga, a rozsyłając wiadomości za pośrednictwem portali społecznościowych doprowadzili do odnalezienia właściciela.

W minioną sobotę (26.11.2022) rano policjanci otrzymali polecenie udania się do Osieka na ulicę Kościelną, gdzie w przydrożnym rowie wypełnionym wodą miał znajdować się pies.

Mundurowi szybko zlokalizowali pieska. Trzęsący się z zimna futrzak nie potrafił o własnych siłach wyjść z lodowatej wody. Policjanci natychmiast wydostali go z rowu. Otulili kocem i ulokowali w radiowozie.

Kiedy piesek, a dokładnie suczka nieco się oswoiła, policjanci podzielili się z nią kanapkami oraz napoili. Następnie zrobili jej zdjęcie i przesłali na portale społecznościowe wraz z komunikatem o poszukiwaniach właściciela. Po kilkudziesięciu minutach do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwonił mieszkaniec Osieka.

Mężczyzna oświadczył, że suczka jest jego własnością, a poszukiwał jej już od dwóch dni. Szczęśliwy futrzak trafił pod opiekę właściciela, który bardzo dziękował policjantom za uratowanie jego psiaka. Podziękowania należą się również internautom, którzy błyskawicznie przekazywali komunikat o poszukiwaniach właściciela suczki. Informacja szybko dotarła do właściciela.

Dzięki temu psiak zamiast do schroniska trafił do swojego domu.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content