Obok wymienionych podmiotów w inicjatywę zaangażowani są: Oddział Śląski Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA w Katowicach Iustitia Oddział w Katowicach oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach. Jej celem było przekazanie mieszkańcom naszej gminy podstawowej wiedzy o tym, jak przebiega proces karny w sprawie o znęcanie i jakie prawa w takim procesie mają osoba pokrzywdzona przemocą i osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa. Wszystkie role w pokazowej rozprawie obsadzone zostały przez osoby, które na co dzień wykonują zawody sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego, kuratora sądowego i protokolanta.
Rozprawa zorganizowana została w ramach Andrychowskich Dni Profilaktyki 2025 a patronatem honorowym wydarzenie to objęła Burmistrz Andrychowa Beata Smolec, która – przypomnijmy – z wykształcenia jest prawnikiem.














IŻ. Fot. Patrycja Niźnik/UM Andrychów







