Przejdź do treści

Pojemniki na popiół od ZGK

Informacje, 25 listopada 2015 09:49

​Mieszkańcy, którzy palą węglem i drewnem, mogą zgłaszać się po specjalne 240-litrowe pojemniki na selektywną zbiórkę popiołu. Zakład Gospodarki Komunalnej przystępuje do pilotażowego programu selektywnej zbiórki popiołu z domowych kotłowni.

Podziel się

 – Popiół powinien być ostudzony , suchy (nie należy polewać wodą) i nieubity. Odbiór zapełnionego pojemnika będzie realizowany zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów zmieszanych. – Od momentu pierwszego zgłoszenia potrzeby odbioru popiołu, będzie on odbierany regularnie do końca okresu grzewczego tj. do 30.04.2016 r. Corocznie 100 osób, które odda największą ilość zebranego selektywnie popiołu, otrzyma tygodniowy karnet uprawniający do bezpłatnego wejścia na Basen Kąpielowy w Andrychowie – informuje ZGK.

Mieszkańców zainteresowanych selektywnym zbieraniem popiołu ZGK zaprasza do odbioru pojemników po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego w siedzibie firmy: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., 34-120 Andrychów ul. Batorego 24 w godzinach od 7:00- 15:00.
Akcja ma na celu promowanie proekologicznych postaw w gminie Andrychów. Wciąż niestety wyrzucamy popiół na drogi lub w pobliżu koryta rzeki. Tymczasem popiół jest traktowany jak inne odpady – za jego „segregację” nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content