Przejdź do treści
Reklama
baner-reklamowy-Leroy-Merlin-oferty-pracy
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Podziel się posiłkiem!

Informacje, 03 kwietnia 2021 17:42

Za nami pierwszy dzień akcji andrychowskich harcerzy. W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, przy współpracy z Urzędem Gminy Andrychów i andrychowską biblioteką, wystartowała kolejna edycja akcji „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni”.

Jadłodzielnia-Andrychów-lodówka

Pierwsza Jadłodzielnia w Andrychowie ruszyła w okresie świąt Bożego Narodzenia w 2019 roku, wtedy harcerze zaczynali na dworcu autobusowym. Odpowiadając na cele zrównoważonego rozwoju: zero głodu; odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz działania na rzecz klimatu, 48 DW Północ szukała służby, która będzie korespondowała między tymi trzema celami i stad wziął się pomysł Jadłodzielni. W 2019 r. akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, mieszkańcy naszej gminy chętnie dzielili się posiłkami. W pewnym momencie posiłków było tak dużo, że harcerze rozwozili posiłki potrzebującym do ich domów. W 2020 roku rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego miejsca, aby kontynuować Jadłodzielnię. – Bardzo się cieszymy, iż dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie zgodziła się udostępnić swój korytarz, aby umieścić tam lodówkę i wesprzeć nasze działania. – mówi Ina Domider-Daciuk, instruktor hufca Andrychów, prowadząca 48 Drużynę Wędrowniczą Północ. – Podczas przekazywania lub odbierania jedzenia, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wynikających z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dbajmy o siebie nawzajem!

Jak działa jadłodzielnia?

  • Przynosisz, bo masz za dużo jedzenia – zostawiasz posiłek/produkty w lodówce.
  • Jesteś osobą potrzebującą – odbierasz posiłek z lodówki.

Dziś ruszyła kolejna Jadłodzielnia, która trwać będzie przez cały rok, również w dni powszednie, w godzinach otwarcia biblioteki. Już jutro, posiłki będzie można przynosić od godz. 10.00 do 17.00.

Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia, nie chcesz marnować jedzenia lub jesteś właścicielem firmy (restauracji, sklepu) i chciałbyś się podzielić tym, co zostaje – skontaktuj się z koordynatorem akcji (48 DW Północ, [email protected]) i oddaj żywność do jadłodzielni! Dokładne informacje, jakie produkty można oddać, znajdują się poniżej.

Oprac p Fot. Piotr Szczurkowski

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content