Przejdź do treści

Podziękowania dla policjantów z wadowickiej drogówki

Informacje, 07 września 2023 08:39

W poniedziałek, do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wieźli do szpitala rodzącą kobietę. Dzięki pomocy mundurowych przyszła mama w porę dotarła do lecznicy w Bielsku-Białej.

Kilka dni temu, do policjantów ruchu drogowego, którzy pełnili swoje obowiązki służbowe w Roczynach, podjechał samochód osobowy. Z pojazdu wybiegł zdenerwowany mężczyzna, prosząc funkcjonariuszy o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w Bielsku-Białej jego żony, która właśnie zaczęła rodzić. Mundurowi bez chwili zawahania podjęli jedyną słuszną decyzję. Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu oraz liczne remonty, policjanci zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala radiowozem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji dyżurnego andrychowskiego komisariatu.  

Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko przedostali się przez zakorkowane ulice do Bielska-Białej, gdzie przekazali pasażerkę pod opiekę personelu medycznego. Kilkadziesiąt minut później kobieta szczęśliwie urodziła córkę. W miniony poniedziałek, do wadowickiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów, za okazaną pomoc.

Takie podziękowania są dla nas wyrazem największego uznania, dają dużą satysfakcję, a przede wszystkim motywują do dalszego działania i pomagania innym.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content