Przejdź do treści

Podział punktów w A-klasowych derbach

Sport, 19 kwietnia 2015 20:08

Za nami emocjonujące starcie lokalnych rywali z Roczyn i Sułkowic-Bolęciny. Grały też drużyny z Targanic, Rzyk, Inwałdu i Zagórnika. Zobacz, jak im poszło.

Podziel się

A-klasa Wadowice:
Znicz Sułkowice-Bolęcina – Burza Roczyny 1:1
Halniak Targanice – Cedron Brody 0:1

Drugi weekend z rzędu kibice mogli obejrzeć derby andrychowskiej gminy. Tym razem naprzeciw siebie stanęły zespoły Znicza i Burzy. Roczynianom zależało na wywiezieniu z Bolęciny kompletu punktów, by utrzymać przewagę nad zespołami próbującymi zepchnąć ją ze szczytu stawki. Tym razem podopiecznym Mateusza Siwca nie udało się jednak przechylić szali zwcięstwa na swoją korzyść – derby zakończyły się remisem 1:1. Burza nadal jest liderem A-klasy (34 punkty), ale taką samą zdobyczą może pochwalić się Relaks Wysoka. Orzeł Wieprz i Orzeł Ryczów mają dwa oczka mniej. Znicz zgromadził 20 punktów i zajmuje 7. miejsce

Zespół z Targanic mógł przysłużyć się Burzy, urywając punkty drużynie z Brodów, ale podopiecznym trenera Artura Zborowskiego ta sztuka się nie udała. Cedron wygrał z Halniakiem 1:0 i utrzymał się na 2. miejscu. Halniak z osiemnastoma punktami zajmuje 10. miejsce.

B-klasa Wadowice gr. II:
Leskowiec Rzyki – Wisła Łączany 3:1
Amator Babica – Huragan Inwałd 2:0

Zmienia się powoli układ sił w górnej części tabeli grupy II wadowickiej B-klasy. Huragan uległ niżej notowanemu Amatorowi Babica 0:2 i traci już do pierwszego miejsca 5 oczek (zespół z Inwałdu ma 27 punktów i zajmuje 3. lokatę).

Leskowiec na własnym boisku nie dał szans siódmej w tabeli Wiśle Łączany, zwyciężając 3:1. Drużyna z Rzyk ma już 32 punkty i zajmuje 1. miejsce w tabeli. Sytuacja w czołówce jest bardzo ciekawa. Pierwszy jest Leskowiec (32 punkty), drugi Płomień Sosnowiece (31 punktów), trzeci Huragan Inwałd (27 punktów), a czwarty Dąb Tomice (25 punktów). Przypomnijmy, że awansem premiowane są zespoły z dwóch pierwszych miejsc. 

C-klasa Wadowice gr. II:
Gronie Zagórnik – Czarni Koziniec 1:0

Piłkarze z Zagórnika pokonali przedostatnich w tabeli Czarnych Koziniec 1:0 i awansowali na bardzo dobre czwarte miejsce. Gronie mają na swoim koncie 20 punktów. Trzecia Zaskawianka Wadowice zgromadziła 5 oczek więcej.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z meczów Znicz Sułkowice-Bolęcina – Burza Roczyny i Halniak Targanice – Cedron Brody.
 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content