Przejdź do treści

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu wadowickiego

Informacje, 16 sierpnia 2022 11:29

Długi weekend sierpniowy dobiegł końca. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 11 kolizji. W wyniku zdarzeń drogowych śmierć poniosła 1 osoba. Policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

W trakcie długiego weekendu policjanci kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Reagowali również na inne przewinienia w ruchu drogowym.

Bilans wydłużonego weekendu na naszych drogach to 1 wypadek drogowy, do którego doszło wczoraj (15 sierpnia br.) około godz. 22.30 na ul. Jana Pawła II w Spytkowicach. Wstępnie ustalono, że kierujący fordem w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innych pojazdów zderzył się czołowo z jadącą z przeciwnego kierunku kierującą samochodem marki Skoda. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer skody – 34-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Kierująca skodą oraz kierujący fordem zostali przewiezieni do szpitala w Wadowicach (byli trzeźwi). Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci odnotowali 11 kolizji drogowych, do których doszło m.in. 12 sierpnia br. w Skawinkach, gdzie kierujący pojazdem marki Man, wykonując manewr wymijania, nie zachował bezpiecznej odległości od forda i doprowadził do zderzenia z nim. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. 13 sierpnia br. policjanci interweniowali również w Choczni, gdzie kierowca forda nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego zderzył się z mercedesem. Sprawca zdarzenia drogowego także został ukarany mandatem. Również tego dnia doszło do kolizji w Przytkowicach, gdzie kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy,  w wyniku czego samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca został ukarany mandatem. Z kolei w Andrychowie na ul. Słowackiego kierujący volkswagenem oraz kierujący audi, wykonując nieprawidłowo manewr wymijania, doprowadzili do zderzenia pojazdów. Obaj zostali ukarani mandatami. Natomiast wczoraj, na ul. Beskidzkiej w Andrychowie, kierujący skodą podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, który wykonywał manewr omijania pojazdu skręcającego w prawo i doprowadził do zdarzenia drogowego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
 
Podczas weekendu policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Świnnej Porębie. Kierujący toyotą miał w organizmie 0,88 promila alkoholu. Dodatkowo jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w Kleczy Dolnej. Badanie stanu trzeźwości kierującego daewoo wykazało ponad 3,2 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy „wpadł” w  Przytkowicach. Kierujący skodą miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto kierujący tym samochodem, na jednym z parkingów, uszkodził volkswagena. Dodatkowo, podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim amfetaminę.

Mundurowi zatrzymali prawa jazdy 2 kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany 12 sierpnia br. w Roczynach. Kierujący audi miał na liczniku 101 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Z kolei w Kleczy Dolnej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionymi wykroczeniami obaj kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content