Przejdź do treści

Podsumowanie Akcji Znicz

Informacje, 03 listopada 2016 10:27

Policja podsumowała „Akcję Znicz 2016”. Od 28 października do 2 listopada funkcjonariusze w rejonach cmentarzy prowadzili wzmożone działania, a ich głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na mogiły bliskich.

Podziel się

Funkcjonariusze „Drogówki” zwracali szczególną uwagę na prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, brawurową jazdę, oraz trzeźwość kierowców. Sprawdzali też czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa .

W ciągu kilku dni, wydłużonego, świątecznego weekendu doszło do 40 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców i 2 kierujących po użyciu alkoholu. Ponadto zatrzymano czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h lub więcej.

30 października w Brzezince funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która kierowała citroenem, mając w organizmie trzy promile alkoholu. W Targanicach wpadł inny kierowca, jadący „na gazie”  – 30-letni mieszkaniec gminy Andrychów. Badanie wykazało taką samą ilość alkoholu w organizmie, jak u zatrzymanej kobiety w Brzezince.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ponadto w trakcie przebrodzonych kontroli przeprowadzonej w różnych miejscach na terenie powiatu wadowickiego policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

28 października w Rzykach wpadł kierowca fiata pandy, który pędził przez miejscowość, mając na liczniku 104 km/h. Następnego dnia w Roczynach kierowca skody pędził samochodem 103 km/h, a rekordzista w Choczni jechał z prędkością 119 km/h. Zatrzymani kierowcy zostali ukarani mandatem karnym, punktami karnymi i zatrzymano im prawo jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content