Przejdź do treści

Podopieczna Promyczka potrzebuje pomocy

Informacje, 07 marca 2016 08:19

​Amelka urodziła się w lutym 2011 roku. Tragiczny wypadek w okresie noworodkowym zmienił całkowicie życie dziewczynki i całej rodziny. Złamaniu uległy kości ciemieniowe. Wystąpiła padaczka, mózgowe porażenie dziecięce.

Podziel się

Amelka cierpi również na małogłowie. Świat poznaje tylko dzięki słuchowi, nie mogąc wcale polegać na wzroku. Amelka nie siedzi, nie chodzi i jest całkowicie i pod każdym względem zależna od innych. Mimo to jest bardzo radosnym dzieckiem, żywo reagującym na znajome głosy, zabawę i ruch. Uwielbia być huśtana. 

Marzeniem Amelki, jej rodziny oraz myślę, że wszystkich którzy ją znają lub o niej czytają jest zmniejszenie bólu mięśni uwięzionych przez porażenie w bezruchu, zmniejszenie częstości i nasilenia napadów drgawkowych, zwiększenie ostrości widzenia i minimalna choć umiejętność ruchu. Takie efekty daje zabieg fibrotomii. 

Opiera się on na stopniowym, podskórnym przecinaniu zwłókniałych pasm mięśniowych w okolicach ich przyczepu do kości z zastosowaniem specjalnego skalpela, bez konieczności zarówno nacinania skóry, jak i całkowitego rozcinania mięśni, z zachowaniem mięśni zdrowych, bez ingerencji w ścięgna oraz układ kostny. Najlepsze efekty leczenia obserwuje się przy wczesnym wykonaniu zabiegu, a wiec w 3-5 roku życia.

Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o pomoc dla Amelki. Fundacja „Promyczek” zbiera… Pieniądze na pomoc dla Amelki możemy wpłacać na:

Fundacja Promyczek
ul. Starowiejska 17a; 34 – 120 Andrychów
nr konta: 73 1240 4197 1111 0010 6485 6853 z dopiskiem AMELKA

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content