Podkarpackie wojaże seniorów, derbowe zwycięstwo seniorek

Sport, 11 grudnia 2021 20:35

Dwa mecze, dzień po dniu, rozegrali siatkarze MKS-u Andrychów, wygrywając w Ropczycach z Błękitnymi 3:1 i przegrywając w Rzeszowie z AKS-em 1:3. Siatkarki MKS-u wygrały z kolei w lokalnych derbach z Kęczaninem Kęty 3:2.

Podopieczni trenera Tomasza Rupika w Ropczycach rozpoczęli od przegranego seta, ale później byli skuteczniejsi od rywali, wygrywając trzy kolejne partie i 3:1 w całym meczu. Nazajutrz w Rzeszowie andrychowianom poszło słabiej. Po emocjonującym i wyrównanym pierwszym secie drużyna AKS-u wygrała na przewagi. Miejscowi powiększyli przewagę do dwóch partii, ale w trzecim secie andrychowianie złapali kontakt. Czwarta partia należała do rzeszowian, którzy wygrali 3:1.

Po czternastu kolejkach MKS plasuje się na pozycji wicelidera II ligi.

Z kolei w I lidze małopolskiej kobiet siatkarki MKS-u po wyrównanym starciu pokonały rywalki z Kęczanina Kęty 3:2. Po dwóch setach podopieczne trener Beaty Książek prowadziły już 2:0. Kęczanki nie składały jednak broni i doprowadziły do remisu, a w tie-breaku MKS wygrał 15:13.

Po dziewięciu meczach siatkarki MKS-u zajmują pozycję liderek I ligi małopolskiej.