Przejdź do treści

Podejrzany o znęcanie musiał opuścić dom

Informacje, 16 czerwca 2023 11:12

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas interwencji domowej zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad rodziną. Agresor otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu oraz zbliżania się do pokrzywdzonych, a także policyjny dozór.

We wtorek (13.06.2023) tuż po godzinie 13.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości wobec swojej rodziny. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi wykonujący obchód rejonu służbowego.

Mundurowi w domu zastali pokrzywdzone oraz nietrzeźwego agresywnego 44-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego z komisariatu Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad 66-letnią matką, 40-letnią siostrą oraz 21-letnią siostrzenicą. Czynów tych dopuszczał się od czterech lat najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.

Mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonych funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

W czwartek (15.06.br.) 44-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Podejrzany został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Pokrzywdzone kobiety zostały objęte procedurą Niebieska Karta, dzięki której uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego. Za przestępstwo znęcania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content