Przejdź do treści

Po pijaku na skuterze

Informacje, 14 listopada 2023 11:14

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku z rąk małżeństwa z Bobrka, przejęło kobietę podejrzaną o jazdę skuterem w stanie nietrzeźwości. 37-latka wsiadła na swój jednoślad, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11.11.2023) na jednej ze stacji paliw w Bobrku. Tuż przed godziną 19 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu pijanej kierującej przez osoby postronne. Jak wynikało z relacji zgłaszających zauważyli, kobietę, która na stację paliw przyjechała na skuterze, a następnie chwiejnym krokiem udała się do kasy. Widząc, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, świadkowie zabrali jej kluczyki od pojazdu i wezwali Policję.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwą, którą okazała się 37-letnia mieszkanka gminy Chełmek. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu. Zatrzymana trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się małżeństwu z Bobrka. Dzięki ich prawidłowej postawie nietrzeźwa nie wyruszyła w dalszą drogę, gdzie mogłaby stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content