Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Planszówka na pochmurne dni!

Kultura, 11 lutego 2020 13:18

​Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie zaprasza Czytelników do korzystania z WYPOŻYCZALNI GIER PLANSZOWYCH! Planszówki to doskonała zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wspomagają rozwój wyobraźni i logicznego myślenia.

Podziel się

Pozwalają na pogłębianie więzi rodzinnych i towarzyskich, poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
 

Przyjdź zagraj na miejscu lub wypożycz do domu.
W lutym proponujemy kilka gier, które z pewnością Was zainteresują.


 

Wykaż się zmysłem prawdziwego detektywa i dołącz do legendarnego klubu. Przeanalizuj wszystkie dowody, przesłuchaj świadków i postaraj się  Witaj w klubie! W „Klubie detektywów” każdy zagrywa pięknie zilustrowane karty, które muszą pasować do zadanego tematu… o którym agent nic nie wie. Dlatego musi obserwować karty pozostałych graczy, wtopić się w otoczenie i nie dać się złapać polującym na niego detektywom!
 

W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka Bazyliszek – stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda Wam się upolować bazyliszka!

 

Wyrusz z Hobbitem na wyprawę po skarb. Na swojej drodze spotkasz wielu wrogów: orki, trolle, wielkie pająki oraz smoka. Czy zdołasz ich pokonać?

 

Szybka, taktyczna gra o wyścigach kolarskich, w której każdy z graczy zarządza drużyną składającą się z dwóch zawodników: pomocnika i sprintera. Gracze poruszają swoich zawodników dobierając i zagrywając numerowane karty, które wskazują jak daleko poruszy się każdy zawodnik. Niech wygra najlepszy! „Wielka pętla” to polska edycja bestsellerowej gra wyścigowej Flamme Rouge, która uznawana jest za klasykę gatunku. Poprzez zastosowanie ciekawych mechanik mamy wrażenie uczestnictwa w autentycznym wyścigu kolarskim. Proste zasady przywiodą na myśl gry wyścigowe z dzieciństwa, ale ukryta głębia pozwoli jednocześnie cieszyć się ze świetnie zaprojektowanej, nowoczesnej gry planszowej.

Wypożyczalnia Gier Planszowych mieści się na parterze w Wypożyczalni dla Młodzieży MBP w Andrychowie!

Zapraszamy!

Oprac. p
Fot. Foxgames, Granna

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content