Przejdź do treści

Plaga pijanych kierowców

Informacje, 19 stycznia 2016 10:15

​W poniedziałek 18 stycznia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę , uczestnika kolizji drogowej. Mężczyzna posiadał już zakaz kierowania.
Do zdarzenia doszło ok. 21.45 na os. Lenartowicza.

Podziel się

Policjanci interweniowali przy kolizji. Od 34-latka funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało 1,34 promila alkoholu w organizmie.

– Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec Andrychowa. Posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami i będąc w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę. Teraz ponownie odpowie przed sądem – tłumaczy wadowicka policja.

Z kolei ok. 23.00 przy ul. Szewskiej doszło do kolejnej kolizji. Kierujący fiatem seicento wjechał w ścianę budynku stacji paliw. Znów okazało się, że kierowca był w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna doznał obrażeń, został przewieziony do szpitala w Wadowicach.

– Przypominamy, że nasilone kontrole kierujących będą kontynuowane, wadowicka POLICJA prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną „Policjanci przeciw pijanym kierującym”. Każda interwencja na drodze, niezależnie od przyczyny jej podjęcia wiąże się z badaniem stanu trzeźwości kierującego – apeluje KPP w Wadowicach.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content