Przejdź do treści

Płaciła za zakupy cudzą kartą

Informacje, 11 września 2023 10:38

Policjanci z Andrychowa zatrzymali 76-latkę, która używając cudzej karty płatniczej dokonała szeregu nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych punktach handlowych. Kobieta usłyszała 9 zarzutów.

Policja-napis-na-budynku-komenda-Andrychów

W sierpniu br., policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zostali powiadomieni, o tym, że mieszkanka Andrychowa w niewyjaśnionych okolicznościach utraciła kartę bankomatową, za pomocą której ktoś dokonał płatności zbliżeniowych. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego szybko ustalili wizerunek osoby, która dokonywała nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Pod koniec sierpnia, funkcjonariusze zatrzymali 76-letnią mieszkankę powiatu wadowickiego, u której w miejscu zamieszkania znaleźli kartę pochodzącą z przestępstwa. Kobiecie przedstawiono łącznie dziewięć zarzutów (w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem).

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co powoli uniknąć utratę środków znajdujących się na koncie.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content