Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pipi podbiła serca maluchów

Kultura, 14 lipca 2015 07:42

​W poniedziałek 13 lipca w namiocie cyrkowym rozłożonym na boisku pomiędzy Starowiejską i Włókniarzy odbył się spektakl “Pipi Pończoszanka” w ramach projektu organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi w ramach programu „Lato w teatrze”.

Podziel się

„Pippi Pończoszanka” w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Pipi to ruda dziewczynka, znana wszystkim z kart powieści Astrid Lindgren, z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Spektakl to moralitet, pokazuje nasze miejsce w społeczeństwie, upomina się o prawo dziecka do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.
Dzień wcześniej odbyły się warsztaty cyrkowe, muzyczne oraz teatralne dla najmłodszych, o czym pisaliśmy w poprzednim materiale.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content