Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Piórko 2021 – konkurs dla debiutujących pisarzy

Kultura, 17 lutego 2021 12:15

Ruszyła 7. edycja konkursu “Piórko”! Tak jak w poprzednich edycjach, wybrany zostanie najlepszy autor, który napisze książkę dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. - Serdecznie zapraszamy do udziału debiutujących pisarzy. Na wciągające prace pełne dziecięcej fantazji czekamy do 22 marca. Autor najlepszej otrzyma 100 tys. zł nagrody, a jego książka trafi do sprzedaży do naszych sklepów czytamy na stronie organizatora.

To wyjątkowy projekt sieci Biedronka, mający na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Konkurs skierowany jest do debiutujących pisarzy i ilustratorów, których zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Założeniem projektu jest również promowanie twórczości utalentowanych autorów i
ilustratorów, których dzieła nigdy wcześniej nie były publikowane.

Zwycięzcy konkursu, czyli autor najlepszego tekstu oraz autor ilustracji do niego, otrzymają po 100 000 zł nagrody każdy. Książka ich autorstwa trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W zeszłorocznej akcji wzięło udział około 4800 uczestników. Zwieńczeniem Piórka 2020 było odsłonięcie ekologicznego muralu z okładką zwycięskiej książki. Powstały na warszawskim Powiślu mural stworzono za pomocą specjalnych farb, które pomagają oczyszczać powietrze ze smogu. Konkurs trwa do 30 września 2021 r. Pióra w dłoń!

Zasady udziału znajdują się w Regulaminie Konkursu oraz w FAQ.

Źródło: Jeronimo Martins Polska S.A.

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Skip to content