Piłkarski weekend ze zmiennym szczęściem

Sport, 17 października 2021 20:09

Miniony weekend zwycięski okazał się dla drużyn z Targanic, Bolęciny, Roczyn i Zagórnika. Przegrali czwartoligowcy z Andrychowa, piłkarze z Inwałdu oraz z Rzyk. Szczegóły w rozwinięciu.

W czternastej serii spotkań Keeza IV ligi drużyna Beskidu Andrychów nieoczekiwanie przegrała z niżej notowanym Dalinem Myślenice 0:1. Andrychowianie w Myślenicach długo przeważali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę miejscowych. Dalin z kolei zdobył gola do szatni, tuż przed przerwą, po rzucie wolnym. Myśleniczanie w drugiej połowie nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego. W efekcie Beskid ma już tylko jeden punkt przewagi nad gronem zespołów zagrożonych spadkiem do nowej V ligi.

W jedenastej kolejce Keeza Klasy A Halniak Targanice wygrał ze Skawą Jaroszowice 3:0, Znicz Sułkowice Bolęcina pokonał 5:2 Gród Grodzisko, Burza Roczyny wygrała z Wikliniarzem Woźniki 1:0, a Huragan Inwałd uległ Wiśle Łączany 2:3. Halniak prowadzi w tabeli z przewagą jednego punktu nad Olimpią Chocznia, Znicz jest czwarty, Burza dziewiąta, a Huragan trzynasty.

A w dziesiątej kolejce Keeza Klasy B Leskowiec Rzyki przegrał z Sokołem Frydrychowice 0:1, Halniak II Targanice pokonał Skawę Witanowice 1:0, a Gronie Zagórnik pokonały Orła Radocza 3:0. Zespół z Zagórnika plasuje się na miejscu czwartym, Halniak II jest piąty, a Leskowiec dwunasty.

Kolejny wygrany mecz w lidze wojewódzkiej zanotowali juniorzy Beskidu Andrychów. Podopieczni trenera Filipa Kasińskiego pokonali tym razem mocną Garbarnię Kraków 4:1 i wskoczyli dzięki temu na trzecie miejsce w tabeli.