Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Piłkarski sezon zakończony

Sport, 21 czerwca 2015 19:44

W niedzielę (21.06) rozbrzmiał ostatni gwizdek sezonu 2014/2015. Na finiszu drużyny z terenu naszej gminy sprawiły sporo radości swoim kibicom.

Podziel się

A-klasa Wadowice:
Strzelec Budzów – Burza Roczyny 1:5
Żarek Stronie – Halniak Targanice 2:6
Naroże Juszczyn – Znicz Sułkowice Bolęcina 1:2

Burza zakończyła rozgrywki efektownym zwycięstwem w Budzowie. Podopieczni trenera Mateusza Siwca wygrali ze Strzelcem 5:1 i zamykają sezon na 4. miejscu (46 punktów).

Jeszcze więcej bramek padło w Stroniach, gdzie drużyna z Targanic rozgromiła 6:2 miejscowego Żarka. Halniak uplasował się na 6. miejscu (40 punktów).

Trzy punkty zgarnęli też na koniec piłkarze Znicza, pokonując na wyjeździe Naroże Juszczyn 2:1. Podopieczni trenera Marka Kudłacika finiszują na 8. miejscu (38 punktów). 

Mistrzem A-klasy został Orzeł Ryczów, który zgromadził 60 punktów. 

B-klasa Wadowice gr. II:
Leskowiec Rzyki – Olimpia Chocznia 2:2
Huragan Inwałd – Dąb Tomice 4:0

Drużyna z Rzyk przed ostatnią kolejką miała już zapewniony awans, ale mistrzostwo wciąż stało pod znakiem zapytania. Leskowiec zremisował 2:2 z 4. w tabeli Olimpią Chocznia i wobec kompletu punktów zdobytych przez Płomień Sosnowice, spadł na 2. lokatę. Awansem do A-klasy nagradzane są dwa pierwsze zespoły, więc w nowych rozgrywkach będziemy oglądać Leskowiec na wyższym szczeblu.

Huragan efektownie zakończył bardzo dobry sezon, pokonując Dąb Tomice 4:0. Podopieczni trenera Jakuba Adamusa zgromadzili 51 punktów i zajęli 3. miejsce. Do drugiej, premiowanej awansem lokaty zabrakło im trzech oczek. 

C-klasa Wadowice gr. II:
Gronie Zagórnik – Nadwiślanka Brzeźnica 5:3

Na zakończenie sezonu kibice w Zagórniku obejrzeli aż osiem bramek. Gronie zwyciężyły 5:3 z wicemistrzem, Nadwiślanką Brzeźnica, i umocniły się na trzecim miejscu (44 punkty). Mistrzem został Wikliniarz Woźniki (55 punktów).

Piłkarze wszystkich z drużyn z terenu naszej gminy udadzą się teraz na zasłużony odpoczynek, a do ligowej walki powrócą w sierpniu. 

(gs)

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content