Przejdź do treści

Piłkarski Dzień Dziecka w Rzykach

Informacje, 09 czerwca 2023 10:12

Młodzi piłkarze ze szkoły w Zagórniku okazali się najlepsi w VII Turnieju Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych, który odbył się piątego czerwca na Orliku w Rzykach. W futbolowych zawodach wzięło udział pięć drużyn.

Turniej zorganizowano, jak co roku z okazji Dnia Dziecka, a młodzi piłkarze walczyli o Puchar Oldbojów KS ,,Beskid” Andrychów.

Turniej przebiegał w radosnej atmosferze i zaciętej rywalizacji. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, a najlepsi okazali się uczniowie z ZSS w Zagórniku. Wręczono również statuetki dla:

najlepszego zawodnika – został nim Igor Chachuła z ZSS Zagórnik, a najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Stuglik z ZSS Sułkowice-Łęg. Z kolei królem strzelców został Kacper Łukasik z ZSS w Zagórniku – zaliczył 5 goli.

Sponsorami turnieju byli: MZH ,,WIZAN” w Andrychowie (słodycze), Restauracja-pizzeria ,,Magik” z Andrychowa (pączki), Eurowafel z Zatora  (chipsy kukurydziane, miśki), Góral i wspólnicy (napoje, owoce, słodycze), restauracja Mickiewicz (vouchery na lody, słodycze, napoje), firma eBiuro z Bielska-Białej ( statuetki ).

Organizatora turnieju, animatora Orlika w Rzykach Tadeusza Świderskiego wspomagali wolontariusze: Halina Świderska, Nikodem Cibor i Mirosław Socała. Nagrody wręczali Dyrektor GZO Andrzej Szafrański oraz Dyrektorka ZSS w Rzykach Renata Gondko.

A oto wyniki końcowe:

I miejsce: ZSS w Zagórniku

II miejsce: ZSS w Roczynach

III miejsce: ZSS w Sułkowicach-Łęgu

IV miejsce: ZSS w Inwałdzie

V miejsce: ZSS w Rzykach

T.Ś. (n)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content