Przejdź do treści

Piłka wróciła na Orlika w Rzykach

Informacje, 21 czerwca 2022 11:24

Po dwuletniej przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią na Orlika w Rzykach wrócili piłkarze – młodzież i oldboje. W maju i w czerwcu rozegrano dwa turnieje.

01 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, rozegrano tradycyjny Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Andrychów, z którego zamieszczamy obszerną galerię fotografii. Była to już szósta edycji tej imprezy, a udział wzięły drużyny sześciu szkół: SP Rzyki, SP Roczyny, SP Sułkowice Łęg , SP 2 Andrychów, SP 4 Andrychów, SP 5 Andrychów.

Po rozegraniu eliminacji w dwóch grupach, do finału awansowały drużyny       SP Rzyki i SP 5 Andrychów. Zacięty pojedynek rozstrzygnęły rzuty karne. W rzutach karnych lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Rzyk i to w ich ręce powędrowało trofeum – Puchar Oldboyów KS Beskid Andrychów.                           W spotkaniu o III miejsce SP Roczyny pokonały SP Sułkowice Łęg 5:3, a w spotkaniu o V miejsce SP 2 pokonała SP 4 Andrychów.

W turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, którym został Michał Curzydło z SP 5, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Dawida Sochę z SP Rzyki, który w meczu finałowym obronił dwa rzuty karne. Z kolei królem strzelców został zdobywca pięciu bramek Michał Kramarz z SP Roczyny.

Wszystkich zawodników turnieju obdarowano słodyczami np. pączkami, owocami oraz napojami, ufundowanymi przez sponsorów: MSH „WIZAN”, Restauracja Pizzeria „Magik”, SOLENA Sp. z o.o. z Andrychowa, Eurowafel Sp. z o.o.  z Zatora, Góral A. i wspólnicy Sp. Jawna z Roczyn, BiBP – Bag In Box Poland z Zatora, którym serdecznie dziękują organizator oraz wolontariusze.

Natomiast dwa tygodnie wcześniej, 14 maja rozegrany został na Orliku w Rzykach VII Sołecki Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Andrychowa. Drugi raz z rzędu najlepsza okazała się drużyna  „Blokersów” z Andrychowa, która w finale pokonała zespół z Roczyn 15:8 (7:2).

Do zobaczenia za rok.

Tadeusz Świderski – animator Orlika

(n)

Podziel się
Skip to content