Przejdź do treści

Pijany rajd zakończył się dachowaniem w rowie

Informacje, 08 marca 2022 08:15

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk mieszkańców Przeciszowa przejęli 22 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, który dachował w przydrożnym rowie. Młody mężczyzna miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

kolizja Przeciszów

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (4.03.2022) w Przeciszowie. Tuż przed godziną 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Volkswagen, który dachował w rowie przy ulicy Podlesie. Z relacji zgłaszających wynikało, że kierowca oraz pasażer pojazdu nie doznali obrażeń ciała lecz są pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z zatorskiego komisariatu Policji. Mundurowi ustalili, że mieszkańcy Przeciszowa widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą kierowcy i pasażerowi. Kiedy jednak okazało się, że nie są oni ranni i są pod wpływem alkoholu uniemożliwili im ucieczkę z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 22 – letniego kierowcy volkswagena wykazało 1,4 promila alkoholu, natomiast jego 29-letniego kompana z Chorzowa wynosiło 2,6 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i podziękowania zasługują mieszkańcy Przeciszowa. Widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą, a kiedy okazało się, że doszło do przestępstwa nie dopuścili, aby sprawca uniknął odpowiedzialności karnej.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content