Przejdź do treści

Pijany kierowca wypadł z jezdni

Informacje, 02 listopada 2022 11:11

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. 45–letni obywatel Ukrainy kierując volkswagenem wypadł z jezdni. Szybko okazało się, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem był alkohol. Mężczyzna miał w organizmie 2,1 promila.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.10.2022)w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. O godzinie 21.20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące samochodu marki Volkswagen, który wypadł z jezdni uszkadzając znaki drogowe. Badanie stanu trzeźwości kierowcy pojazdu, którym okazał się 45–letni obywatel Ukrainy wykazało 2,1 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości.

Konsekwencje jazdy po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających mogą stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content