Przejdź do treści

Pijany kierowca wjechał w małoletniego motocyklistę

Informacje, 15 września 2022 10:59

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 30–letniego mieszkańca gminy Chełmek podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. Kierowca mając w organizmie 0,9 promila alkoholu uderzył w motocyklistę.

KPP-Oswiecim-policjant-zaklada-kajdanki-zatrzymanemu

Wczoraj (14.09.2022) o godzinie 14.20 służby ratunkowe interweniowały w Bobrku na ulicy Długiej gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 30–letni mieszkaniec gminy Chełmek, kierując samochodem marki Volkswagen najechał na tył motocykla marki Yamaha, którym kierował 16–letni mieszkaniec gminy Oświęcim.

W wyniku zderzenia małoletni motocyklista oraz jego 16–letnia pasażerka upadli na jezdnię. Oboje pod opieką ratowników medycznych zostali przewiezieni na obserwację do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało 0,9 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku; zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz grzywna od 10 000 do 60 000 złotych.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content