Przejdź do treści

Pijany kierowca tira uszkodził dystrybutor z gazem na stacji paliw

Informacje, 26 października 2023 11:11

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 40-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który kierując samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości, uszkodził dystrybutor z gazem na stacji paliw. Kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj (25.10.2023) tuż po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od pracowników stacji paliw, dotyczące kierowcy tira, który manewrując ciężarówką uderzył w dystrybutor z gazem. Na miejscu interweniowało kilka jednostek Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe, Policja oraz obsługa techniczna stacji. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, iż będący pod wpływem alkoholu 40-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Renault, manewrując ciężarówką po terenie stacji, uderzył w dystrybutor z gazem powodując jego rozszczelnienie. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci prowadzą czynności w związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Natomiast za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content