Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pierwszy zakażony w Andrychowie

Informacje, 02 kwietnia 2020 15:04

Tę informację podaje dzisiejszy serwis Starostwa Powiatowego w Wadowicach: „Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie wadowickim”. Poniżej podajemy go w całości.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie wadowickim – 2 kwietnia 2020 r.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych informuje, iż zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywa 579 osób, a w miejscu  kwarantanny  zbiorowej  w Kalwarii Zebrzydowskiej – 14 osób.  Nadzorem epidemiologicznym objęto więc 593 osoby. Liczba zakażonych to pięć osób.

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Andrychów – 162 (1 osoba zakażona)

Brzeźnica – 44 (2 osoby zakażone)

Kalwaria Zebrzydowska – 107 (2 osoby zakażone)

Lanckorona – 11

Mucharz – 23

Spytkowice – 36

Stryszów – 27

Tomice – 34

Wadowice – 118

Wieprz – 31

Osoba zakażona w gminy Andrychów to jedna z tych, które już były odnotowane w informacjach z poprzednich dni. Teraz tylko podano, że chodzi o osobę „z terenu gminy Andrychów”. Osoba ta jest na leczeniu szpitalnym.  

Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu. 

Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu wadowickiego będą na bieżąco aktualizowane. Jednocześnie informujemy, iż wszelkie informacje i pytania odnośnie koronawirusa znajdują się w serwisie rządowym, pod poniższym linkiem:  https://www.gov.pl/web/koronawirus

Na stronie Ministerstwa Klimatu można natomiast pobrać informacje o postępowaniu z odpadami komunalnymi wytwarzanymi przez osoby pozostające w kwarantannie domowej:

https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-z-kwarantanny

https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-wytwarzanych-przez-osoby-z-potwierdzonym-wirusem-sars-cov-2-lub-chorych-na-covid-19

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content