Przejdź do treści

Pierwszy Turniej Pokoleń MKS za nami!

Sport, 18 czerwca 2023 18:48

Andrychów od zawsze kochał siatkówkę i żył siatkówką. W sobotnie popołudnie w hali przy ulicy 1 Maja po dwóch stronach siatki w ramach Turnieju Pokoleń spotkali się ci, którzy przed laty występowali na ligowych boiskach w andrychowskich drużynach, rodzice mający obecnie pociechy w MKS Andrychów, trenerzy, członkowie zarządu i sponsorzy. Celem była integracja i dobra zabawa.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Grano systemem „każdy z każdym”, więc żeby wszystkim starczyło sił, to mecze były jednosetowe i do tego toczyły się do 15 punktów. Gościem wydarzenia był Grzegorz Kosok, wieloletni reprezentant Polski, triumfator Ligi Światowej i brązowy medalista mistrzostw Europy, trzykrotny mistrz Polski, który dwa lata temu zakończył karierę zawodniczą. W Andrychowie wystąpił w barwach zespołu Zarządu i sponsorów MKS, który okazał się najlepszą drużyną, zdobywając puchar przechodni. Trofeum zwycięzcom wręczył radny Rady Powiatu w Wadowicach Sebastian Mlak.

Cztery pozostałe ekipy solidarnie wywalczyły… drugie miejsce. – Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za tak liczne przybycie, zaangażowanie. Do zobaczenia za rok, bo chcemy aby Turniej Pokoleń MKS był imprezą cykliczną – mówi Wojciech Walusiak, wiceprezes MKS Andrychów. Jednocześnie dziękuje Starostwu Powiatowemu w Wadowicach i Urzędowi Miejskiemu w Andrychowie za udzielone dotacje, które pozwoliły przeprowadzić zawody, a także firmie  BHP Spider z Andrychowie za ufundowanie pamiątkowych koszulek, w których występowali wszyscy uczestnicy turnieju. Sportową zabawę zakończyło wspólne ognisko.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content