Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pierwszy sukces drużyny FC Panda

Sport, 25 kwietnia 2017 16:57

W niedzielę 23.04.207r. w Pietrzykowicach odbył się kolejny turniej piłki nożnej dziewcząt. Wzięło w nim udział 8 zespołów, w tym andrychowska drużyna FC Panda.

Podziel się

Panda I
Panda II
Mitech Żywiec
Chełm Śląski
UKS Istebna
OSP Łękawica
Pietrzykowice I
KKP Mikołów

Turniej odbył się w dwóch grupach systemem pucharowym. Każdy zespół rozegrał po 3 mecze w grupie.

Drużyna „PANDA I” była bezkonkurencyjna w swojej grupie wygrywając wszystkie mecze.

Po niezwykle emocjonującym i rozegranym na bardzo wysokim poziomie meczu  półfinałowym z drużyną z Chełma Śląskiego zakończonym wynikiem 0:0, o  wejście do finału zadecydowały rzuty karne.
Na szczególne wyróżnienie zasługują bramkarka Hnorata Czarnecka, która wybroniła wszystkie strzały oraz Weronika Sordyl, która jedynym celnym strzałem zapewniła drużynie grę w finale.

Finał z gospodarzami turnieju – drużyną Pietrzykowice I- był zaciętym i wyrównanym pojedynkiem zakończonym niewielką porażką PANDY 0:1. W rezultacie drużyna zdobyła II miejsce w turnieju.

Z kolei „PANDA II” grająca w drugiej grupie, uzyskała wszystkie możliwe rezultaty, począwszy o przegranej, poprzez remis aż do wygranej. Z dorobkiem 4 pkt zapewniła sobie  3 miejsce w grupie i grę o 5 i 6 miejsce w turnieju.  W rezultacie Panda II osiągnęła VI miejsce.

Zdobycie pucharu oraz srebrnych medali nie było jedynym wyróżnieniem dla drużyny z gminy  Andrychów. Najlepszą zawodniczką turnieju jednogłośnie wybrano kapitana drużyny „ FC PANDA” Weronikę Sordyl.

Turniej w Pietrzykowicach był 4 rozegranym turniejem z udziałem zawodniczek” FC PANDA”.
Po 6 miesięcznych treningach , odbywających się 2-3 razy w tygodniu wywalczone II miejsce jest pierwszym tak wielkim sukcesem drużyny. I mamy nadzieję, że nie ostatnim.

W imieniu trenera Marka Kudłacika serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Garbowskiemu za zdjęcia oraz  prowadzenie transmisji na żywo oraz wszystkim obecnym  rodzicom  i sympatykom „FC PANDA”.

Skład FC PANDY:
Honorata Czarnecka, Iga Grabowska, Alicja Grabowska, Julia Kudłacik, Dominika Wiktor, Weronika Sordyl, Weronika Wójtowicz, Żaneta Moskwik, Wiktoria Wójtowicz, Julia Skalak, Natalia Zdrada, Inga Siwek, Patrycja Kudłacik, Dominika Kudłacik, Kamila Kuźma, Karolina Stawowczyk, Wiktoria Błasiak. Nieobecna z powodu kontuzji Mgdalena Radwan.
Podziękowania za pomoc dla wypożyczonej z drużyny Pietrzykowic bramkarki Martyny Jakubiec.

Info/foto: FC Panda

(gs)

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content