Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pierwsze zawody na basenie

Informacje, 30 listopada 2019 12:19

​Dziś o godzinie 10.30 wystartowały zawody z okazji otwarcia Krytej Pływalni w Andrychowie – “Sobota Pływacka”. W Andrychowie zjawiło się 340 zawodników z Polski i zagranicy!

Podziel się

„Sobota Pływacka” to otwarta impreza cykliczna. W Andrychowie w zawodach biorą udział młodzi zawodnicy w wieku od 10 do 13 lat. Dla każdej kategorii przygotowano oddzielne konkurencje. Pływacy rywalizują na dystansach od 50 do 200 metrów. – Do pełnego otwarcia basenu brakowało jeszcze „chrztu bojowego” jakim są zawody – mówi Kazimierz Woźnicki, prezes Małopolskiego Związki Pływackiego w Krakowie. – Basen sprawdza się świetnie, jest wystarczająco miejsca dla zawodników i rodziców – dodaje prezes. 
Zawodnicy z którymi rozmawialiśmy, chwalili basen. Głównie za przestrzeń. Obiekt jest nowy i na pewno przyciągnie sporo osób, które do niego wrócą po dzisiejszych zawodach. 
Cieszę się, że tak duża impreza pływacka odbywa się właśnie w Andrychowie. Jest to też test dla załogi basenuDobrze, że młode pokolenie ma szanse korzystać z takiego obiektu. To znakomite miejsce do szkolenia pływackich talentów – mówi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który zawody objął patronatem. – Obiekt spełnia oczekiwania mieszkańców. To świetna reklama dla basenu i ogólnie Andrychowa – dodaje radny Stanisław Prus. 

Więcej o zawodach i o basenie już w poniedziałkowej audycji Radia Andrychów po godzinie 8.00. 

Listy zawodników i klubów – kliknij tutaj.
Wyniki – kliknij tutaj.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama