Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pierwsze kroki powrotu do szkół

Informacje, 22 maja 2020 10:59

Od poniedziałku – 25 maja – ruszają zajęcia, na razie opiekuńcze i tylko w klasach od pierwszej do trzeciej w szkołach podstawowych. Zainteresowanie rodziców jest minimalne. Od 1 czerwca zaczną się też konsultacje dla klas starszych.

Jak powiedział nam Andrzej Szafrański, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, uruchomienie zajęć poprzedziły kilkudniowe konsultacje dyrekcji i nauczycieli z rodzicami. – Przez trzy dni, wychowawcy i dyrektorzy obdzwaniali rodziców i sprawdzali, kto będzie chciał przysyłać dzieci od 25 maja – mówi dyrektor Szafrański.

Zainteresowanie rodziców uczniów klas I – III zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi najlepiej ilustruje poniższe zestawienie, które stworzono po konsultacjach

– Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie – chętnych: 6 (w tym 1 na świetlicę)

­- Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie – chętnych: 9 (od 1 czerwca 30)

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie – chętnych: 21

– Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie – chętnych: 25

– ZSS Inwałd – chętnych: 2

– ZSS Roczyny – chętnych:  25

– ZSS Sułkowice-Łęg – chętnych: 0

– ZSS Sułkowice-Bolęcina – chętnych: 0 ( 1 uczeń na zajęcia rewalidacyjne)

– ZSS Targanice – chętnych: 10 (w tym 2 na świetlicę)

– ZSS Zagórnik – chętnych: 1

– ZSS Rzyki – chętnych: 0

Dyrektor Andrzej Szafrański zaznacza jednak, że to dopiero pierwsze i ostrożne kroki na drodze do uruchomienia placówek oświatowych. – Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie i dlatego uruchamianie szkół odbywa się etapowo, a my będziemy monitorować sytuację – mówi dyrektor GZO.

Burmistrz Tomasz Żak dodaje, że na razie zajęcia mają charakter opiekuńczo-wychowawczy, a edukacje można będzie prowadzić dopiero w klasach, których frekwencja przekroczy 10 osób. Inaczej byłoby to krzywdzące dla nieobecnych, bo po ich stronie narastałyby zaległości.  

Od 1 czerwca – jak informuje nas Andrzej Szafrański – w szkołach podstawowych zaczną się konsultacje nauczycielskie, przedmiotowe dla uczniów klas starszych.

n

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content