Przejdź do treści

Pierwsza wygrana Leskowca, rezerwy Halniaka także zwycięskie

Sport, 19 kwietnia 2023 09:28

Bardzo udana była 17. kolejka wadowickiej B klasy dla dwóch przedstawicieli gminy Andrychów. Zarówno piłkarze Leskowca Rzyki, jak i rezerw Halniaka Targanice cieszyli się z wygranych.

Zamykający stawkę Leskowiec miał dotychczas na koncie 3 punkty, które rzyczanie uzyskali dzięki remisom. W niedzielę mierzyli się z plasującą się dwie lokaty wyżej Victorią Półwieś. Objęli prowadzenie po bramce Krzysztofa Polaka, a wynik na 2:0 ustalił w drugiej połowie Paweł Ryczek. Pomimo wygranej ekipa Leskowca pozostała na ostatniej pozycji, ale zmniejszyła do punktu stratę do Sokoła Frydrychowice (ma 7 punktów), który jednak rozegrał o dwa mecze mniej. Do Victorii rzeczanie tracą pięć „oczek”.

Dziewiąte miejsce z dorobkiem 14 punktów zajmuje Halniak II Targanice, który przeskoczył Sokoła Chrząstowice dzięki okazałej wgranej 5:1 z ósmym w stawce Orłem Radocza, do którego teraz podopieczni Łukasza Kantyki tracą punkt. Dla targaniczan dwie bramki zdobył Konrad Nieciąg, a po jednym trafieniu zaliczyli Mikołaj Przybylski, Maksymilian Mrawczyński i Mateusz Kaczmarczyk.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content