Przejdź do treści

Pieniądze z małopolskiego BO na Centrum Asystentury Społecznej

Informacje, 26 lipca 2016 10:24

​W Andrychowie powstanie Centrum Asystentury Społecznej. O projekt zabiegała andrychowska Fundacja Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących, która zgłosiła projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Podziel się

W głosowaniu Centrum Asystentury Społecznej otrzymało 1102 głosy, co pozwoliło uzyskać potrzebną dotację. – Świadczenie usług asystenckich ma na celu wspieranie niezależnego życia osób niepełnosprawnych oraz starszych, kompensując trudności codziennego funkcjonowania – mówią pomysłodawcy. – Jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która pozwoli uniknąć izolacji i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych oraz starszych, a jednocześnie będzie pierwszym krokiem na drodze ich społecznej rehabilitacji. Pokonanie nie tylko własnych, ale także zewnętrznych barier przy wsparciu pomocnego i profesjonalnego towarzysza w osobie indywidualnego asystenta pomoże przywrócić wiarę we własne możliwości, a jednocześnie odzyskać poczucie sprawstwa na indywidualne życie każdego z klientów – dodają.

Całkowity koszt zadania to 60 tys. złotych. Warto przypomnieć, że do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłoszono 204 projekty – 152 z nich komisja oceniła pozytywnie, a do 31 lipca mieszkańcy Małopolski decydowali w głosowaniu, na co chcą przeznaczyć pieniądze z tej puli.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content