Przejdź do treści

Piękno leży w oczach patrzącego…

Kultura, 13 maja 2023 21:29

Kulturalny weekend trwa! Dziś mogliśmy uczestniczyć w otwarciu wystawy mieszkanki naszej gminy, członkini Grupy Twórców MY, artystki Ewy Partyki. Wystawa pt. "Blisko... ludzie i miejsca" towarzyszy tegorocznym obchodom Nocy Muzeów

Licznie zgromadzeni goście mogli oglądać prace autorki wyeksponowane w przestrzeni sali wystaw czasowych Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach. Jak mówiła artystka: Na swojej drodze spotkałam wielu wyjątkowych ludzi, którzy dostrzegli, że coś potrafię… Różne są koleje życia, wszystko się zmienia, zmieniają się ludzie, moje malarstwo jest jedyną rzeczą, która trwa przy mnie, jest czymś, co się nie zmienia…

EWA PARTYKA jest członkinią Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gliwickiej. Przez lata była związana zawodowo ze spółką Grupy Kęty – Alupol Packaging.

Jak zaznaczył dyrektor Muzeum – Łukasz Gieruszczak, pomysł na zorganizowanie wystawy zrodził się już w 2020 r., ale nastał czas pandemii i wszystkie plany trzeba było mocno ograniczyć. Do idei powrócono po 3 latach… Warto było czekać.

Cieszę się, że tyle osób przybyło dziś na mój wernisaż, koledzy ze szkoły podstawowej, liceum, studiów, przyjaciele, koledzy z pracy i rodzina… nawiązując do W. Szymborskiej, która napisała, że nie wie czym jest poezja i trzyma się tego jak poręczy… ja również nie wiem jeszcze do końca, czym jest malarstwo, ale jest ono dla mnie poręczą i będę się go mocno trzymać… Artystka związana była z Kętami przez wiele lat (zawodowo) i podkreśliła, że jest jej niezmiernie miło, że właśnie tu i właśnie w takim wyjątkowym czasie może prezentować swoje prace.

Ekspozycja złożona z portretów i pejzaży wykonanych w technikach: rysunek, akwarela i pastel trwa do 2 lipca 2023 r. Gorąco polecamy wystawę!

p Fot. Anna Płonka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content