Przejdź do treści

„Piątka”: Urodzinowe święto szkoły

Informacje, 27 maja 2023 16:26

Szkoła Podstawowa nr 5 świętuje 40-lecie powstania. Z tej okazji w sobotę, 27 maja, odbywają się jubileuszowe obchody oraz piknik.

Najpierw w sali gimnastycznej zorganizowano część oficjalną. Dyrektor Wioletta Kadamus przypomniała historię placówki, a także jej osiągnięcia i ważne postaci. Niejako dopełnieniem tego wystąpienia była prezentacja uczniowska multimedialna, także pokazująca przeszłość i teraźniejszość „Piątki”, która w latach 1999 – 2019 była „Dwójką” tyle że gimnazjalną. Nie zabrakło też i występów artystycznych.

Obecny na uroczystościach burmistrz Tomasz Żak zapowiedział, że szkoła – jubilatka będzie remontowana i termomodernizowana. Odbył się już przetarg. W asyście swojego zastępcy – Wojciecha Polaka przekazał urodzinowy prezent w postaci okazałej tablicy multimedialnej. Władze samorządowe reprezentowali jeszcze przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski i dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański (blisko związany ze szkołą, był tu przed laty wicedyrektorem). Wśród gości byli też emerytowani członkowie kadry dyrektorskiej i pedagogicznej. W finale części oficjalnej pojawił się jubileuszowy tort ze świecami, które zdmuchiwali wspólnie dyrektor Wioletta Kadmus, była dyrektor Halina Talar, świętująca 40-lecie pracy pedagogicznej Elżbieta Krupnik oraz grupa uczniów.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się piknik i kolejne występy artystyczne, ale już na scenie, która stanęła obok wejścia do SP nr 5. Przygotowano też i inne atrakcje. Na korytarzach zorganizowano m.in. wystawę fotograficzną oraz zaprezentowano szkolne kroniki. Całość ma trwać do wieczora.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content