Przejdź do treści

Październikowe Nowiny od piątku w kioskach

Informacje, 02 października 2015 08:47

​W piątek 2 października do kiosków na terenie gminy Andrychów trafi najnowsze wydanie Nowin Andrychowskich. Co w nim ciekawego znajdą nasi Czytelnicy?

Podziel się

Kiedy zobaczysz uszkodzoną lub nieświecącą lampę na ulicy, nie musisz dzwonić do urzędu – tam już o tym wiedzą i zapewne ekipa remontowa jest już w drodze. To zaleta nowego systemu oświetlenia, który nie tylko daje 50-procentowe oszczędności w zużyciu energii, ale jest pod stałą i pełną kontrolą – o Ledach przeczytasz na s.4.

W Andrychowie gościli spadkobiercy rodziny Bobrowskich. 11 września rozmawiali z władzami Gminy Andrychów o sposobie przejęcia pałacu, czyli nieruchomości, którą zwrócił im Skarb Państwa. Mówiono także o kształcie umowy dzierżawy obiektu przez gminę, zanim dojdzie do planowanego zakupy pałacu – o Bobrowskich, którzy odzyskują andrychowski pałac – s. 5.

Czeka nas wiele zmian, które odmienią otaczający nas krajobraz w miastach, ale też poza nimi, głównie koło dróg i autostrad. Możemy się spodziewać nie tylko łagodnych zmian, ale też opłat, a nawet kar za nielegalne reklamy. 11 września 2015 roku weszła w życie tzw. „ustawa krajobrazowa”. Która ma pomóc samorządom w uporządkowaniu reklamowego chaosu w przestrzeni publicznej oraz – jak podkreśla to ustawodawca – pozwolić zadbać o ład przestrzenny i ochronę krajobrazu – s. 16.

Zamiast wstępu będzie test. Banalny, ale ukazujący istotę problemu, który chcę rozważyć. Mam nadzieję, że poddadzą mu się Państwo bez oporów. Trzeba tylko uchwycić pierwszą myśl, pierwsze skojarzenie, które wzbudzi w Państwa głowach każde kolejne z trzech haseł. A te hasła to: 1. Jedwabne, 2. Oświęcim, 3. Smoleńsk… No i koniec testu – Jadwiga Janus o medialnej stronie miasta 24-25.

Ponadto stałe rubryki: „Zza oiektywu”, „Kultura”, „Felieton”, „Sport” i mnóstwo aktualności.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content