Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Pańska Góra czeka na odnowienie

Informacje, 10 września 2019 11:42

Trwa ocena ofert, jakie wpłynęły do Urzędu Miejskiego od firm gotowych do podjęcia zadania związanego z przebudową Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. Już dziś wiadomo, że całe zadanie będzie kosztować, około 19 mln zł, ale unijna dotacja to w tej kwocie prawie 12 mln.

Podziel się

Jest już gotowy program funkcjonalno-użytkowy dla tego zadania, określający zakres prac, jakie będą wykonane. Przyszły wykonawca ma to zrobić według formuły „zaprojektuj i wybuduj”. A chodzi o kilkudziesięciohektarowy obszar Pańskiej Góry i ponad dwuhektarowy Staw Anteckiego (zob. foto powyżej). Tylko na Pańskiej Górze będzie w sumie około czterech kilometrów nowych ścieżek pieszych i rowerowych. Powstaną tam też miejsca do wypoczynku i rekreacji, a także czynnego uprawiania sportu. Szczegóły poznamy dopiero w przyszłym roku, kiedy wykonawca zaprezentuje gotowy projekt. 
Będzie miał na to 18 miesięcy, a same prace budowlane potrwają jeszcze 10 miesięcy. Zatem finału  inwestycji możemy oczekiwać pod koniec 2021 roku. Jest to ogromne zadanie i bardzo kosztowne. W tej chwili wszyscy czekają nie tylko na wyłonienie wykonawcy, ale też na tzw. „decyzję środowiskową”, jaką ma sporządzić Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie i na podpisanie umowy dotacyjnej. Decyzja ma zapaść do 20 września.

mn

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content