Przejdź do treści

Pani Aniela z Rzyk skończyła sto lat

Informacje, 17 lipca 2023 14:15

Pani Aniela Denisow skończyła sto lat i tym samym jest najstarszą mieszkanką naszej gminy. Z tej okazji odwiedził ją Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, któremu towarzyszyła Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda.

Pani Aniela jest rodowitą mieszkanką Rzyk, miała 2 braci i 5 sióstr. Jubilatka za młodych lat była na służbie w Niemczech u bauera. Nie miała łatwego życia. W wieku 22 lat wyszła za mąż i od tamtej pory zajmowała się domem i rodziną.

Na uroczystość setnych urodzin z gratulacjami wybrali się przedstawiciele Gminy, życząc Jubilatce wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia i sił na dalsze lata życia. Nie zabrakło listów gratulacyjnych, prezentów, kwiatów i ogromu życzeń.

Burmistrz Tomasz Żak, Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda oraz Sołtys Zofia Moskwik w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów złożyli na ręce dostojnej Jubilatki listy gratulacyjne m.in. od Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity.

Pani Denisow może się pochwalić wychowaniem 7 dzieci. Jubilatka może być dumna z 18 wnuków, 36 prawnuków i 1 praprawnuka. To właśnie członkowie rodziny sprawiają najwięcej radości Pani Anieli. Dzięki swojemu wigorowi i pozytywnemu nastawieniu do życia może nadal cieszyć się z kolejnych potomków.

Recepta na długowieczność według Pani Anieli brzmi: „Na wieczór kieliszeczek”. Ciekawostką jest to, iż Pani Aniela wygrała kiedyś szóstkę w totolotka, za co kupiła samochód – malucha 🙂

W tym szczególnym dniu dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa spokoju i zdrowiu.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content