Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Panda rośnie w siłę

Sport, 15 września 2017 19:48

Dziewczęca drużyna piłkarska FC Panda rozpoczęła zmagania ligowe. Działający pod skrzydłami LKS Burza Roczyny zespół prężnie się rozwija.

Podziel się

O kilka słów na temat FC Panda poprosiliśmy Marka Kudłacika, sternika zespołu:

Pomysł założenia żeńskiej sekcji piłki nożnej narodził się przypadkiem, jesienią 2016r. Pewnego dnia w Gimnazjum nr 1 odbywały się międzyszkolne zawody piłki nożnej kobiet. Poszedłem popatrzeć, jak wygląda taka gra. Widząc duże zainteresowanie dziewczyn tą dyscypliną sportu, zaproponowałem jednej z piłkarek – Weronice Sordyl- zorganizowanie kontaktów do osób zainteresowanych regularnymi treningami. Odzew był natychmiastowy. W parę godzin znalazło się kilkananście dziewczyn chętnych do trenowania. To był początek, który zmotywował mnie do dalszego działania.

Zaczęliśmy trenować pod szyldem klubu "Beskid Andrychów". Jednak zarząd nie wyraził zainteresowania dalszą współpracą. Organizowałem więc treningi na własną rękę, na podmiejskich orlikach i salach gimnastycznych. Początkiem 2017r, podczas powrotu z jednego z treningów, całkiem przypadkiem pojawiła się nazwa „FC Panda” . Widząc brak zainteresowania dalszą współpracą z klubem, zażartowałem, że możemy nawet nazywać się „FC Panda”, ale nie zrezygnujemy z naszej pasji i będziemy robić to, co kochamy. Nazwa tak spodobała się zawodniczkom, że nie było mowy o innej. Dziewczyny postarały się nawet o maskotkę "Pandy", która towarzyszy nam przy ważniejszych wydarzeniach.

Jako drużyna "FC Panda" braliśmy udział w różnych turniejach i meczach towarzyskich. W marcu 2017r zorganizowaliśy u siebie I turniej „Panda Cup”pod patronatem Burmistrza Andrychowa – Pana Tomasza Żaka, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas wręczania nagród.

Turniej był naszym pierwszym sukcesem zarówno pod względem sportowym, bo dziewczyny pokazały się z jak najlepszej strony, choć trenowały dopiero kilka miesięcy, jak i organizacyjnym, gdyż został doskonale przygotowany. Na wysokości zadania stanęli rodzice, przygotowując bufet i nagrody. Widząc tak duże zaangażowanie dziewczyn i rodziców postanowiliśmy iść dalej. Szukałem klubu, któy byłby zainteresowany „przygarnięciem” nas pod swoje skrzydła.

Jednym z pierwszych i jak się potem okazało ostatecznym zainteresowanym, okazał się LKS Burza Roczyny. Nie tracąc czasu, spotkałem się z Prezesem Panem Zygmuntem Mizerą, by ustalić szczgóły współpracy. I tak rozpoczęła się nasza współpraca.

Przez okres 10 miesięcy w Pandzie trenowało już ponad 50 dziewczyn. Na dzień dzisiejszy zostało ich 18. Trenujemy regularnie 2-3 razy w tygodniu, a przez okres wakacyjny 4-5 razy. W skład  „Pandy” wchodzą: Weronika Sordyl, Alicja Grabowska, Kamila Kuźma, Natalia Zdrada, Emilia Wojewodzic, Dominika i Patrycja Kudłacik, Julia Kudłacik, Wiktoria Błasiak, Weronika i Wiktoria Wójtowicz, Żaneta Moskwik, Magdalena Radwan, Inga Siwek, Iga Grabowska, Julia Skalak, Dominika Wiktor, Zuzanna Pabiś.

Jesteśmy już po dwóch oficjalnych meczach ligowych. Podczas pierwszego wyjazdowego spotkania w Brzeźnicy przegraliśy 5:2, natomiast na swoim boisku zrekompensowaliśmy porażkę, wygrywając 4:3 z drużyną Viktoria Zalas.  Było to pierwsze historyczne zwycięstwo w barwach „Panda Burza Roczyny” i mamy nadzieję – nie ostatnie.

Jednak, aby  móc funkcjonować i odnosić sukcesy, potrzebujemy sponsorów i ludzi dobrej woli. Nie sposób więc nie wspomnieć o tych, którzy do tej pory wspierali nas swoja pomocą. Należą do nich firmy:

  1. STALMARK

  2. TECH STEROWNIKI

  3. OGNIOCHRON

  4. DROBISZ- TUR

  5. MOTO-HOLIK

  6. MARFOR

  7. kwiaciarnia „KONWALIA”

Dziękujemy za  wsparcie.

Dziękujemy także rodzicom oraz kierownikowi drużyny Panu Aleksandrowi Cichoniowi za zaangażowannie i poświęcony czas. Bez Was nasza drużyna i  atmosfera w niej panująca nie bylaby taka, jaka jest.

Równocześnie chciałbym zaprosić wszystkie chętne dziewczyny interesujące się piłką nożną do spróbowania swoich sił w naszej drużynie, w której panuje miła i rodzinna atmosfera.  

                                                                                                                                   Trener

                                                                                                                                               Marek Kudłacik

                                                                                                                                               tel. 509-052-932

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content