Przejdź do treści

Pałac pełen tajemnic

Informacje, 21 czerwca 2022 08:10

Tydzień temu odbył się Dzień Harcerski w Parku Miejskim! Co się działo 12 czerwca w andrychowskim Parku Miejskim im. hrabiego Stefana Bobrowskiego? HUFIEC ZHP ANDRYCHÓW im. Szarych Szeregów przygotował dla andrychowian szereg atrakcji pod hasłem "Poznaj tajemnice andrychowskiego Pałacu"! Impreza została współfinansowana przez Urząd Miejski w Andrychowie.

W parku rozstawiono cztery namioty tematyczne, w których można było spotkać dawnych mieszkańców miasta. Instruktorzy i harcerze przygotowali dwie gry terenowe, ciekawostki i zadania dotyczące technik harcerskich (samarytanka, terenoznawstwo, szyfry, elementy survivalu) oraz plansze z archiwalnymi zdjęciami i garścią opowiastek. 

Udział w zabawie był nagradzany! Uczestnicy mieli do wybory dmuchańce, ściankę wspinaczkową oraz kajaki. Czas umilały także animacje oraz pokaz i wspólny taniec na tarasie zamku.

Na podstawie wydanych kart imprezy szacujemy, że z naszej propozycji skorzystało około 500 osób. Oprócz Andrychowianek i Andrychowian byli z nami także mieszkańcy Wadowic i Bielska-Białej, a także osoby z Ukrainy, które zamieszkują obecnie naszą gminę. 

Uczestnicy mogli się wpisywać do pamiątkowej księgi stworzonej na wzór „Silva Rerum” czyli „Księgi Gości”, która przetrwała zawieruchę wojenną i nadal znajduje się w rękach rodziny Bobrowskich, ostatnich mieszkańców pałacu. 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym, w którym znajdziecie Państwo wyjaśnienie, czym jest „Silva Rerum” oraz do obejrzenia zdjęć z wydarzenia i przeczytania tego, co przygotowaliśmy dla tropicieli zagadek, którzy postanowili 12 czerwca odkryć tajemnice andrychowskiego pałacu. 

Mamy nadzieję, że każdy uczestnik gry wie już, dlaczego czasami mówimy na znajdujący się w centrum miasta zabytek – „ZAMEK” , a innym razem – „PAŁAC”.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny Dzień Harcerski! 

Wszystkich, którym spodobał się dzień spędzony z harcerzami zapraszamy od września do prowadzonych na terenie gminy Andrychów i Wieprz: gromad zuchowych, drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych, a dorosłych, którzy zatęsknili za harcerskim stylem życia, do Kręgu Instruktorów i Starszyzny „Ogień”! 

Czuwaj!

Źródło: ZHP Hufiec Andrychów

Podziel się
Skip to content